Akcja aranżacja. Urządzamy salę bankietową

Akcja aranżacja. Urządzamy salę bankietową

8 maja 2017

Sala bankietowa kojarzy nam się z gustownymi meblami, efektownym oświetleniem, dostojnymi gośćmi, dobrym jedzeniem i świetną muzyką. I słusznie! Dzisiaj postaramy się, aby była utożsamiana przede wszystkim z niezwykłą aranżacją sali, aby wszystkie uroczystości były perfekcyjnie zorganizowane, a zaproszeni gości do niej z przyjemnością wracali.

Konkurencja nie śpi. Sale bankietowe (weselne) cały czas się rozwijają, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów. Wszyscy zyskują. Mamy nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne sale, które mogą być indywidualnie dostosowane do każdego – nawet najbardziej wzniosłego – wydarzenia. Wystarczy tylko „określić” potrzeby, czyli przeprowadzić wyczerpujący wywiad z organizatorem, aby znaleźć „złoty środek” całego przedsięwzięcia. Oczywiście nie jest łatwo zadowolić wszystkich uczestników bankietu/wesela/przyjęcia/jubileuszu/komunii, ale… warto dążyć do ideału.

Sala ma być efektownie udekorowana zgodnie z przyjętą stylistyką i kolorystyką, ale najważniejszy komfort wszystkich gości, dlatego meble bankietowe muszą być wygodne, ponieważ zazwyczaj bankiety trwają do białego rana. Trzeba być przygotowanym na każdy rozwój sytuacji.

Nawet jeśli jedzenie będzie najpyszniejsze na świecie, ale sala bankietowa jest kiepsko oświetlona, a obsługa nieprofesjonalna – nagle wszystkie dania będą smakowały dużo gorzej. Dlatego podczas aranżacji powinniśmy mieć obsesję doskonałości. Wszystko przewidywać, wszystko analizować, wszystkiego pilnować. Obrusy, wygląd stołów czy krzeseł bankietowych, czystość parkietu tanecznego, a nawet podlanie kwiatów.

Kluczem do sukcesu jest jednak maksymalnie wykorzystanie dostępnej przestrzeni, aby goście nie odczuwali dyskomfortu. Optyka ma – wbrew pozorom – bardzo duże znaczenie. A na nią wpływają również dobrane kolory. Biel najbardziej powiększa wnętrze, dlatego jest tak często stosowana.

Nie bez znaczenia dla komfortu gości jest wysokość krzeseł i stołów (muszą pasować do siebie), a także wygoda siedziska.

Jeśli przyjęcie będzie się odbywało w upalny dzień, to sprawna klimatyzacja będzie na wagę złota. Warto wcześniej sprawdzić, czy prawidłowo działa. Każdy detal jest istotny, bo to one składają się na efekt końcowy. Miłej zabawy!

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również