Aranżacja biura – o czym warto pamiętać

Aranżacja biura – o czym warto pamiętać

17 sierpnia 2017

Biuro. Dla wielu najważniejsze miejsce w życiu. Spędzamy tutaj minimum 1/3 dnia. Przyjmujemy gości, jemy posiłki, siedzimy w fotelu gabinetowym nawet kilka godzin bez wstawania, jeśli natłok pracy do tego zmusza.

Komfort przede wszystkim

Właśnie dlatego tak ważna jest właściwa aranżacja przestrzeni biurowej, aby móc wykonywać swoje zawodowe obowiązki komfortowo, dbając jednocześnie o swoje zdrowie (zwłaszcza pamiętajmy o kręgosłupie i wzroku – one są najbardziej narażone). Zatem meble biurowe powinny być wygodne, wytrzymałe (inwestycja na lata), wykonane z najlepszych materiałów, pasujące kolorystycznie do wnętrza (zwłaszcza ścian), a także uniwersalne, aby można było je dopasować do wzrostu i postawy każdego pracownika.

Nawet samo ustawienie mebli biurowych odgrywa dużą rolę. Musimy zadbać o komfort pracownika, gwarantując mu nieco prywatności. Każdy potrzebuje przestrzeni, aby móc swobodnie pracować. Ma być funkcjonalnie, ergonomicznie i profesjonalnie.

Indywidualna aranżacja

Jeśli chodzi wystrój biurowego wnętrza, to warto zdać się na specjalistów, którzy po skrupulatnym wywiadzie będą w stanie ocenić, w jakim stylu urządzić biuro, aby był dopasowany do charakteru branży. Samą aranżacją wysyłamy jasny sygnał Klientom, kontrahentom czy przyszłym pracownikom (którzy przychodzą na rozmowy rekrutacyjne), z jaką firmą mają do czynienia. Mamy wypaść na profesjonalistów, którzy nie boją się zainwestować w swój wizerunek, co jest jasnym przekazem na przyszłość. Wiele można wywnioskować po samej jakości mebli, kolorze ścian, wyposażeniu łazienki, a nawet wygodzie fotela gabinetowego. Pamiętajmy, że biuro to największa wizytówka firmy, niezależnie od tego, jaką działalność prowadzimy.

Oczywiście sama kolorystyka czy styl mebli biurowej jest uzależniony od charakteru firmy. Jeśli jesteśmy agencją marketingową, która szczyci się kreatywnością, to biuro powinno być kolorowe, pozytywne, żywe. Aż chce się tam spędzać czas! Jasne meble, kolorowe pufy i przezroczyste stoliki.

Nie zamykajmy się jednak w żadnym ramach. Nie bójmy się mieszać kolorów (chyba że są to ciepłe i chłodne) i stylów. Nawet najbardziej nowoczesne biuro mogą wejść w komitywę z prostymi, klasycznymi meblami biurowymi. Pamiętajmy jednak, żeby znaleźć umiar w eksperymentowaniu. A jeśli mieszanie kolorów nie wychodzi Ci najlepiej – wybierz bezpieczne rozwiązanie: czerń i biel. Ponadczasowa klasyka. Elegancja i nowoczesność w jednym.

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również