Aranżacja kancelarii prawnej cz. 2

Aranżacja kancelarii prawnej cz. 2

20 grudnia 2016

Wystrój w kancelarii prawnej odgrywa szczególnie ważną rolę. Przychodzą tu ludzie z problemami, które wymagają konsultacji prawnej lub pełnomocnictwa na sali rozpraw. Powierzają zatem ważne, a nawet kluczowe sprawy w ich życiu człowiekowi, którego dopiero poznali, ale muszą mu zaufać. W końcu adwokat jest od tego, żeby im pomóc i dołożyć wszelkich starań, by wyciągnąć ich z opresji.

W jednym z poprzednich artykułów podpowiadaliśmy, jak zaaranżować kancelarię w stylu klasycznym, ale czy taki wystrój jest konieczny?

Kancelaria prawnicza powinna przede wszystkim wzbudzać zaufanie i spokój. Z powodzeniem można postawić na nowoczesną aranżację wnętrza, a wówczas najlepiej trzymać się jasnej, stonowanej kolorystyki. Dobrze nadadzą się biele, delikatne szarości i błękity. Warto je natomiast przełamać cieplejszymi akcentami, które nadadzą wnętrzu przytulnego charakteru. W tej kwestii ważną rolę pełni oświetlenie. Pomieszczenie powinno być dobrze oświetlone, jednak uwzględnij też barwę światła. Najlepszym wyborem będzie światło o barwie naturalnej, przypominającej światło dzienne. Ciekawą dekorację ścian stanowią tapety z geometrycznymi wzorami lub fototapety z widokiem prestiżowych wieżowców. Sęk w tym, by przedstawiony obraz przywoływał na myśl skojarzenia ze stabilnością, ładem i sprawiedliwością. Warto rozważyć ponadto fotografie lub obrazy z Temidą (rzymską boginią sprawiedliwości), wagą czy też oprawione w ramkę certyfikaty.

Jeśli chodzi o meble, polecamy lekkie konstrukcje, które dobrze skomponują się z minimalistycznym wystrojem i go nie przytłoczą. Krzesła biurowe z metalowymi elementami, szklany stolik w poczekalni i niewielkie regały. Ważne jednak, by cała kancelaria była przestronna i komfortowa. Musi stanowić miejsce sprzyjające koncentracji i rozmowie z klientami. Nie można jednak zapominać o dodatkach, które powinny dodawać wnętrzu nieco charakteru. Oprócz ww. certyfikatów czy wydruków powieszonych na ścianie, warto rozejrzeć się za kilkoma roślinami. Co prawda mają one jedynie być dodatkiem, więc wskazany jest tu umiar. Odrobina zieleni doskonale udekoruje wnętrze i ożywi stonowane wnętrze. Jako alternatywę można stosować świeże kwiaty w wazonie, jak choćby tulipany.

Kancelaria adwokacka jest wizytówką prawnika, ale również miejscem jego pracy. Powinna być zatem ergonomiczna, sprzyjająca dobrzej organizacji pracy, jak również wzbudzać zaufanie klientów.

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również