Aranżacja kancelarii prawnej cz. 1

Aranżacja kancelarii prawnej cz. 1

9 listopada 2016

Zawód prawnika, adwokata czy radcy prawnego wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. W końcu to właśnie w ich ręce trafia wiele spraw najwyższej wagi. Muszą być zatem osobami godnymi zaufania, którzy profesjonalnie podejdą do każdego problemu. Niestety samo doświadczenie i dobre wykształcenie nie są wystarczające, by zapewnić klientowi poczucie bezpieczeństwa.

Najistotniejsze jest pierwsze wrażenie. W ciągu kilku sekund w ludzkim umyśle kształtuje się obraz danego człowieka lub przedmiotu, który wpływa na późniejszy ich odbiór. Mając to na uwadze, warto dołożyć wszelkich starań, żeby wypaść jak najlepiej od samego początku. W tym aspekcie ogromne znaczenie mają zarówno ubiór czy zachowanie, jak i aranżacja biura. My skupimy się dziś na tej ostatniej kwestii.

conference-988013_1280Wnętrze kancelarii prawniczej jest wizytówką pracujących w nim osób i musi przede wszystkim kojarzyć się z elegancją i profesjonalizmem. Jednocześnie powinno wzbudzać zaufanie klientów i sprzyjać koncentracji. Większości z nas na myśl o takim biurze nasuwają się ciemne klasyczne i masywne drewniane meble biurowe oraz skórzane fotele. Nic w tym dziwnego. Właśnie tego typu elementy wyposażenia podświadomie kojarzą nam się ze stabilnością, profesjonalizmem, tradycją, a przy tym wzbudzają zaufanie. Czyż nie o to nam chodzi? Bardzo duże znaczenie ma też kolorystyka ścian i podłogi. W gabinecie prawnika najlepiej sprawdzą się szarości, zgniłe zielenie i beże. Oczywiście wszystkie barwy muszą być stonowane, żeby nie działały rozpraszająco i nie zaburzały panującej harmonii. Aranżując kancelarię w stylu klasycznym, z powodzeniem można się też pokusić na udekorowanie ścian lub ich fragmentów monochromatycznymi tapetami z ornamentalnymi czy kwiatowymi motywami. Ten detal dodatkowo wzmocni wrażenie profesjonalizmu i nawiąże do tradycji.

Zawód prawnika wymaga dużej precyzji. Nie inaczej jest z jego miejscem pracy – musi być dopracowane w każdym szczególe. Nie sposób pominąć takie detale jak masywny pojemnik na długopisy, znajdujący się biurku czy wyeksponowane certyfikaty na ścianach. Wszystkie stosownie dobrane detale tworzą integralną całość, która ma ogromny wpływ na pierwsze wrażenie klienta.

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również