Biuro w domu? Podpowiadamy, jak urządzić!

Biuro w domu? Podpowiadamy, jak urządzić!

5 lutego 2018

Meble biurowe nie muszą stanowić wyposażenia wyłącznie przestrzeni biurowych. Dedykowane profesjonalistom mogą być także wygodnym, trwałym i estetycznym rozwiązaniem dla użytku domowego, szczególnie jeśli, jak wiele osób, pracujemy w systemie zdalnym. Tylko jak zaaranżować biuro w domu, by nie rozpraszało nas i motywowało do pracy?

Zorganizuj sobie miejsce

Własna przestrzeń, drzwi zamykane na klucz, cisza i nic, co mogłoby nas rozproszyć… Niewielu z nas może sobie pozwolić na osobne pomieszczenie w mieszkaniu lub domu, w którym zaaranżujemy wymarzony gabinet. Jednak nic straconego! Odpowiednio przygotowana przestrzeń w salonie lub sypialni również może doskonale sprawdzić się jako miejsce do pracy.
Pamiętaj jednak, by swoje biurko oddzielić od reszty pokoju np. biblioteczką, czy innym rodzajem mebli. Takie wydzielenie przestrzeni pozwoli Ci na maksymalne skupienie się i odgrodzenie od tego, co obok. Postaraj się także nie umieszczać w zasięgu wzroku takich urządzeń jak telewizor, czy konsola do gier – nie warto wodzić się na pokuszenie, jeśli chcesz w terminie realizować swoje pracownicze zadania.
W aranżowaniu przestrzeni domowego biura niezwykle istotne jest także oświetlenie. W profesjonalnych biurach ten ważny element projektowany jest z wielką starannością przez zewnętrzne firmy. W warunkach domowych musisz poradzić sobie z nim sam. Korzystaj z najzdrowszego dla oczu światła i ustaw biurko przy oknie. Gdy światło dzienne będzie niewystarczające, zamontuj wysokiej jakości lampkę. Pamiętaj, aby dawała światło miękkie i ciepłe, czyli najbezpieczniejsze dla naszego wzroku.

Odpowiednie meble – bez nich nie poczujesz się komfortowo

Meble biurowe to kluczowy element domowego biura. Twarde krzesło przyniesione z jadalni, czy nieergonomiczne biurko sprawdzą się na krótką chwilę. Jeśli nie chcemy nabawić się schorzeń kręgosłupa – wybierzmy profesjonalne wyposażenie.
2
Krzesło biurowe musi mieć mocną konstrukcję i dawać podparcie dla naszego kręgosłupa i karku, a także dla rąk i nóg. Tym samym – krzesło biurowe powinno być „szyte na miarę”, czyli umożliwiać indywidualną regulację. Ergonomiczny kształt tego produktu pozwoli odciążyć nasze mięśnie i pomoże utrzymać prawidłową pozycję ciała.
Równie istotny jest wybór biurka. Powinno być ono dopasowane do naszego wzrostu i dawać podparcie dla przedramion.
Jeśli przestrzeń pracownicza jest elementem innego pomieszczenia, jej styl powinien wpisywać się w aranżację całego wnętrza, aby nie wyróżniać się, lecz uzupełniać design. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą mebli biurowych firmy Milsystem!

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również