Candy bar na bankiecie noworocznym

Candy bar na bankiecie noworocznym

11 stycznia 2019

Już niebawem ruszy czas noworocznych bankietów. Pracownicy firm, stowarzyszeń, fundacji i wszelkiego rodzaju towarzystwa z pewnością będą chciały spędzić wspólne chwile przy lampce grzanego wina czy świątecznych specjałach. Oprócz rezerwacji sali, dekoracji oraz zabaw, warto pomyśleć o jeszcze jednej atrakcji. Candy bar jest wspaniałym pomysłem! Skąd się wziął? Czym jest? Dlaczego warto? O tym w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Skąd się wziął Candy bar?

Candy bar to bufet ze słodkościami. Ten pomysł przywędrował do nas zza oceanu. Można zadać pytanie: „Co w tym nowego?”. Nowością jest sposób podania. Trzeba wygospodarować jeden bądź kilka stołów bankietowych, by umieścić na nich wyłącznie słodycze. Trzeba wyeksponować je także w szklanych bombonierkach, na paterach i pojemnikach na łakocie.

Co na nim umieścić?

Najlepiej małe pyszności. Będą się świetnie prezentować w szklanych naczyniach. Maleńkie cupcake z kolorową masą i delikatną posypką, urocze rogaliki z powidłami skropione lukrem, muffinki z czekoladą – to może znaleźć się pod szklaną kopułą. Masz swoje ulubione cukierki? Umieść je w przezroczystym słoju. Dzieci, a także dorośli będą zachwyceni możliwością podjadania małych karmelków czy czekoladowych pralinek. Furorę zrobią także pana cotta, nadziewane tartaletki czy musy owocowe.

Ozdoby na stole bankietowym

Candy bar powinien zostać odpowiednio przystrojony. Nawiąż do noworocznego klimatu za pomocą kilku akcesoriów. Styczeń kojarzy nam się ze śniegiem. Postaraj się o kształty śnieżynek i rozwieś je w Sali. Możesz także skorzystać z opcji rzeźby lodowej i sprawić, że sala zamieni się w prawdziwy zamek lodowy. Możesz także sięgnąć po odcienie szarości, łamaną biel, srebro czy złoto. Jeśli na stole mają pojawić się muffiny, to pomyśl o tym, by ich papilotki były w podobnej barwie, co obrus. Dla uzyskania symetrii możesz po dwóch stronach stołu, ustawić doniczki z bukietem kwiatów. Obok słojów i pater ustaw serwetki z motywem zimowym. Pamiętaj jednak o tym, by nie przesadzić z kolorami. Wybierz najwyżej trzy wiodące barwy i wokół nich zbuduj dekorację.

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również