Catering, czyli jak sprawić, by goście byli zadowoleni i polecili naszą firmę?

Catering, czyli jak sprawić, by goście byli zadowoleni i polecili naszą firmę?

6 marca 2018

Prowadzenie firmy cateringowej wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Proces zyskiwania klientów może być dość długi, dlatego wszyscy pracownicy takiej firmy powinni dokładać wszelkich starań, by klientów nie tracić, a zyskiwać ich zaufanie. Dzięki temu zwiększą się nasze szanse na to, że organizatorzy imprezy polecą nas innym osobom.
Jak więc zorganizować catering, by stał się on niezapomnianym i pozytywnym przeżyciem?

Rozmowa z klientem, czyli wybadaj oczekiwania

Podstawą udanej imprezy z cateringiem jest dobra komunikacja z klientem. Ustalając szczegóły przebiegu takiej imprezy, nie możesz zapomnieć o zdobyciu kilku kluczowych informacji, takich jak: liczba gości oraz ich wiek, charakter danej imprezy (inne jedzenie przygotujesz na bankiet, a inne na wieczór panieński), miejsce imprezy (najważniejsza informacja, to czy wydarzenie odbędzie się w plenerze) oraz czas jej trwania. Nie mniej istotny będzie oczywiście budżet, jakim dysponuje klient. W dzisiejszych czasach niegrzecznością byłoby przygotowanie imprezy bez uzyskania informacji o tym, czy wśród zaproszonych gości są wegetarianie/weganie, alergicy pokarmowi, a także osoby nietolerujące glutenu.

Miejsce imprezy – w cateringu nie ma miejsca na improwizacje

Improwizacja jest ostatecznością, podstawą zaś – dobra organizacja. Ustalając miejsce imprezy, powinniśmy dokładnie wiedzieć, w jakich warunkach będziemy pracować. Wielkość sali/powierzchnia terenu, dostępność i wyposażenie kuchni oraz jakość i ilość mebli cateringowych to kluczowe informacje, które – jeśli klient nam ich nie poda – musimy zdobyć samodzielnie.
2
Z pewnością zdarzą się klienci o mało sprecyzowanych oczekiwaniach – Twoją rolą będzie więc także doradzenie, a czasem odradzenie pomysłów, które nie sprawdzą się w danej sytuacji. Wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę ze specyfiki cateringu – zwłaszcza w kwestii różnego typu dań, które nie zawsze będą odpowiednie dla danych warunków imprezy.

Smacznie, schludnie i bezpiecznie

Jedzenie to jednak nie wszystko. Goście oceniają także estetykę i bezpieczeństwo wydarzenia. Pod tym względem warto poszerzyć swoją ofertę o wynajem wygodnych i trwałych mebli cateringowych (duże zapotrzebowanie wśród klientów jest na krzesła i stoły cateringowe).
O jakości i świeżości jedzenia oraz ich wpływie na zdrowie gości nie trzeba pisać obszernych artykułów. Pamiętajmy jednak, że wpadka na tym polu może kosztować naszą firmę utratę wizerunku. A to w dzisiejszych czasach jest największym ryzykiem dla każdego biznesu.

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również