Dostawka hotelowa – strażak w kryzysie

Dostawka hotelowa – strażak w kryzysie

15 marca 2017

Dostawka hotelowa jest niczym strażak, którzy gasi noclegowy pożar. Jest niczym człowiek od zadań specjalnych, jest niczym dowódca w kryzysowej sytuacji, jest niczym koło zapasowe, kiedy złapiemy gumę na środku pustyni. Trudno sobie wyobrazić bez niej funkcjonowanie hotelu, choć jej pomoc przydaje się raczej sporadycznie.

Dostawka jest wykorzystywana, kiedy w hotelu zabraknie łóżka, a zapotrzebowanie jest bardzo duże. Wtedy przychodzi z pomocą i zapewnia dodatkowy nocleg. Bywa na wagę złota. Wielokrotnie ratowała podróżnych w potrzebie. Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, jak potoczy się nasza eskapada, więc transformacja pokoju 2-osobowego w 3-osobowy bywa wybawieniem dla naszego zmęczonego organizmu.

unnamed

Bardzo praktyczne rozwiązanie, stosowane w wielu miejscowościach turystycznych, choć częściej korzysta się z niego w schroniskach czy pensjonatach, gdzie spragnieni wędrowcy szukają schronienia. Taki dodatkowy nocleg jest także praktykowany w sytuacji, kiedy w miejscowości odbywają się duże zawody sportowe, zatem zainteresowanie noclegami jest ogromne. Oczywiście jest to dodatkowa okazja do zarobku, choć priorytetem jest zapewnienie potrzebującym noclegu. Pewnie o niczym innym wtedy nie marzą.

Dostawka – poza walorami funkcjonalnymi – powinna być również wytrzymała, solidna, bezproblemowa w rozkładaniu, składaniu i przechowywaniu.

W bardziej ekskluzywnych hotelach istotny jest także efekt wizualny. Taka dostawka – pod względem stylistyki – ma pasować do aranżacji wnętrza. Nie może być trudna w obsłudze. Jedna osoba powinna sobie z nią poradzić. Złożone, mobilne łóżko musi być tez łatwe w transporcie.

W ostatnich latach więcej uwagi poświęca się wykonaniu takiej dostawki, bowiem właściciele  hoteli coraz mocnej rywalizują o Klientów. Nawet taki – z pozoru nieznaczący – detal może wpłynąć na końcową ocenę. Dlatego estetyka zdecydowanie jest na coraz wyższym poziomie. Podobnie jak jakość materiałów. Mamy na myśli wykonanie podstawowych elementów, czyli: metalowego stelaża, materaca, amortyzatorów czy doczepianych – opcjonalnie – kółek. Dostawka to nie tylko miejsce noclegowe. Gość powinien otrzymać komfortowe łóżko. Nawet jeśli jest to tylko składany dodatek do wyposażenia pokoju.

Oprócz samej dostawki hotelowej – najczęściej w wymiarze 200 cm (długość) x 80 cm (szerokość( x 30 cm (grubość), należy dokupić także odpowiednią bieliznę pościelową, w skład której wchodzi prześcieradło i poszewka. Najlepiej, żeby były wykonane z tego samego materiału i były w tym samym kolorze. Wszystko musi być dopracowane w każdym szczególe.

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również