Gdzie i jak urządzić przyjęcie komunijne?

Gdzie i jak urządzić przyjęcie komunijne?

12 kwietnia 2018

W maju w wielu kościelnych parafiach odbywać będą się I Komunie Święte, po których tradycyjnie zaproszeni na uroczystość goście udadzą się na przyjęcie. To ostatni moment dla rodziców, by wybrać właściwe miejsce. Gdzie i jak urządzić przyjęcie komunijne?
Najważniejszy jest wybór miejsca przyjęcia – czy lepiej postawić na wynajęcie lokalu, czy przygotować uroczystość w domu? Podstawowym kryterium będzie liczba gości. Przygotowując ją, nie zapomnijcie o najbliższej rodzinie, rodzicach chrzestnych i ulubionych dalszych krewnych Waszego dziecka. Wysyłając zaproszenia, powinniście uwzględnić informacje o wcześniejszym potwierdzeniu przybycia. Dzięki temu unikniecie płacenia za osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w uroczystości.
Następnym krokiem jest weryfikacja budżetu. To od Waszych możliwości finansowych zależy w głównej mierze maksymalna liczba gości oraz miejsce organizacji wydarzenia. Pamiętajcie, że kwota, którą dysponujecie, musi starczyć nie tylko na jedzenie, ale także na zakup i wysyłkę zaproszeń oraz dekorację miejsca uroczystości.

Przyjęcie komunijne w wynajętym lokalu

Jeśli zdecydowaliście się na wynajem lokalu, postawcie na znaną Wam restaurację. Jako że przyjęcie komunijne w głównej mierze opiera się na eleganckim obiedzie – sprawdzone jedzenie z pewnością pozwoli uniknąć rozczarowań kulinarnych.
2
Zanim jednak dokonacie ostatecznego wyboru, ustalcie z właścicielami lokalu, czy dysponują eleganckimi pokrowcami na krzesła bankietowe, a także, jakie mają możliwości ustawienia stołów bankietowych. Jako że na przyjęcia komunijne nie zaprasza się tak dużej liczby osób, jak np. na wesela, to ważne, by w restauracji były duże, długie stoły bankietowe, przy których zmieszczą się wszyscy. Ewentualnie możemy dorosłych gości usadzić przy jednym stole, a dzieci przy drugim.
Warto upewnić się także, czy wybrana restauracja jest dostosowana do wszystkich potrzeb gości. Jeśli wśród nich mamy niemowlaki lub osoby niepełnosprawne – zwróćmy uwagę, czy do lokalu prowadzą podjazdy dla wózków. Równie istotne są sprawnie działające sanitariaty dostosowane do możliwości osób o ograniczonej sprawności oraz przewijaki dla niemowląt.

Przyjęcie komunijne w domu

Przy mniejszej liczbie zaproszonych osób możemy zorganizować przyjęcie we własnym domu. Z pewnością koszt takiego jest o wiele niższy. Nakład naszej pracy będzie jednak o wiele większy i wymagający dużych zdolności organizacyjnych. Przygotowanie posiłku (najczęściej trzydaniowego) dla większej ilości osób, wcześniejsze udekorowanie salonu lub jadalni, zorganizowanie odpowiedniej ilości krzeseł, stołów etc.
Jeśli obawiamy się, że sytuacja nas przerośnie, a mimo wszystko nie chcemy płacić za wynajem – warto skorzystać z usług firm cateringowych, które nie tylko oferują przygotowanie jedzenia, ale także mogą dostarczyć odpowiednio wcześniej stoły, czy krzesła bankietowe.
Kropką nad i wydarzenia powinny być odpowiednie rozrywki. Pamiętajcie, że to dzień Waszego dziecka. Sprawcie, by ono i inne zaproszone dzieci czuły się tego dnia wyjątkowo. Przygotowany kącik zabaw, parkiet na tańce i wygłupy, czy wreszcie gry i zabawy na świeżym powietrzu mogą sprawić, że ten dzień zapamiętacie na zawsze.
 

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również