Hotele inspirowane popkulturą

Hotele inspirowane popkulturą

15 października 2018

Aura popkultury w meblach hotelowych

Nasi ulubieni bohaterowie są wszędzie. Patrzą na nas ze szklanych ekranów, ich wizerunki widnieją na naczyniach i artykułach biurowych. Można kupić pościel z ich podobizną, a nawet figurki. Dlaczego by nie pójść o krok dalej i nie zarezerwować noclegu w świecie naszych filmowych i książkowych przyjaciół? W dzisiejszym artykule kilka słów o hotelach, których wnętrza są inspirowane popkulturą. Zapraszamy do lektury!

Harry Potter – magiczne dormitorium

harry-potter-1640525_1920

Mimo tego, że żadna sowa nie przyfrunęła na Twój parapet z listem z Hogwartu, to wciąż masz marzenie, by obudzić się w jednym z dormitoriów? Jedna z komnat londyńskiego hotelu Georgian House może Ci to zagwarantować. Hotelowe meble zostały dobrane tak, by przypominały te, które mogliśmy oglądać w kolejnych częściach cyklu o młodym czarodzieju. Znajdziesz tam łóżko z czerwonym baldachimem, pościel z herbem Gryfonów, okna wykończone gotyckim łukiem oraz ściany pokryte drewnem i kamieniem.

W Krainie Czarów

time-3270448_1920

Zawsze chciałeś wcielić się w postać Alicji, którą pogoń za białym, nieco neurotycznym królikiem, doprowadziła do krainy czarów, magii i sennej logiki? W hotelu Wonderland House w Brighton będziesz mógł zasmakować baśniowej atmosfery. Jest on bowiem inspirowany właśnie tą ponadczasową opowieścią.

Władca Pierścieni – sielskie życie Hobbita

house-2616607_1920

To raczej pogodne Shire niż spękane od gorąca ziemie Mordoru. The Shire of Montana to kompleks budynków, który ma przypominać wioskę niziołków znaną z powieści J.R.R. Tolkiena. Wnętrza domków są wyłożone drewnem, by oddać charakter hobbicich norek wkomponowanych w krajobraz wioski. Budynki są usytuowane w zielonym ustroniu. Dookoła hotelu można spotkać łanie, orły, lisy, lamy. A może by tak rzucić wszystko i wyjechać do The Shire of Montana?

Gra o tron w lodzie i śniegu

W Laponii powstał hotel wykuty w lodzie i śniegu, który zrodził się z inspiracji serialem „Gra o tron”. W SnowVillage, bo tak się nazywa finlandzki hotel, można dostrzec na ścianach płaskorzeźby, między innymi Białych Wędrowców. Fan historii rodu Starków będzie mógł zobaczyć słynny tron, a później udać się na drinka do lodowego baru.

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również