Jak dobrze zaaranżować biuro? Kilka porad, które zmienią Twoją przestrzeń

Jak dobrze zaaranżować biuro? Kilka porad, które zmienią Twoją przestrzeń

8 października 2018

Jak dobrze zaaranżować biuro? Meble biurowe

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że funkcjonalna przestrzeń stwarza o wiele bardziej dogodne warunki rozwoju i pracy, niż miejsce pełne chaosu, nieprzemyślanych aranżacji i zbędnych przedmiotów. Jest to ważne zwłaszcza w miejscu aktywności zawodowej. Tam, jak nigdzie indziej, liczy się kreatywność i umiejętność skupienia uwagi. Optymalne rozlokowanie mebli i innych rzeczy z pewnością pomoże rozwinąć i podtrzymać te zdolności.

Biuro – wymagające miejsce

Biuro jest wymagającym miejscem. To bijące serce każdej firmy. To czy jego funkcje życiowe będą na odpowiednim poziomie, zależy nie tylko od stopnia zaangażowania Twoich pracowników i Twojej motywacji. Stwórz dla Was przestrzeń zgodną z rytmem Waszego dnia i specyfiki pracy, jaką wykonujecie. Zadbaj o to, by praca w biurze (w większości siedząca) nie wpływała negatywnie na przebywających tam ludzi. Poznaj kilka rad, które pomogą zwiększyć komfort i wydajność w biurze.
Przy wyborze pomieszczenia na biuro należy pamiętać, że trzeba zapewnić swoim pracownikom odpowiednią ilość miejsca. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 1997 roku (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.) powinno się poświęcić na każdego z zatrudnionych co najmniej 13 m2 wolnej powierzchni oraz 2 m2 wolnej powierzchni podłogi, a więc takiej, która nie jest zajęta przez sprzęt biurowy oraz meble.
Dobrym pomysłem jest przydzielenie pracowników do poszczególnych pokoi z uwzględnieniem struktury organizacyjnej firmy. Dzięki temu praca stanie się sprawniejsza, bo po podpis lub konsultacje nie trzeba będzie biegać po całym budynku.

Odpowiednie oświetlenie i klimatyzacja

8235753725_4817a14fd1_z
Temperatura i oświetlenie są jednymi z ważniejszych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę, przy projektowaniu biura. Nie chcemy przecież, by niedoświetlone i przegrzane pomieszczenie sprzyjało marzeniom Twoich pracowników o ucięciu sobie drzemki. Światło powinno być w miarę możliwości jak najbardziej naturalne. Klimatyzacja zaś powinna mieć możliwość regulacji, by jej działanie można było dostosować do warunków atmosferycznych, panujących na zewnątrz.

Meble – funkcjonalne i nowoczesne

Przestrzeń administracyjno-biurowa powinna być jednocześnie funkcjonalna i przyjemna dla oka. W końcu wystrój wnętrza może powiedzieć o Twojej firmie bardzo wiele. Dzięki spójnemu projektowi możesz podkreślić, że jesteście ekipą, która patrzy w przyszłość i wybiera nowoczesne rozwiązania oraz przywiązuje wagę do szczegółów. To na pewno wpłynie pozytywnie na Wasz wizerunek.
mils
Rozłożenie mebli powinno uwzględnić rytm dnia pracowników i zadbać, by sobie wzajemnie nie przeszkadzali. Jeśli chodzi o dobór samych mebli, to głównym wyposażeniem są oczywiście biurka, krzesła biurowe, szafy na dokumenty i literaturę. W MIL-System znajdziesz gotowe komplety, dzięki którym możesz mieć pewność, że każdy przedmiot będzie do siebie pasował, a Ty zyskasz aranżację godną XXI wieku.
Warto pomyśleć również nad salą konferencyjną. Wygospodarowanie tego miejsca jest świetnym pomysłem, gdy wiemy, że specyfika działalności naszej firmy będzie opierać się na cyklicznych rozmowach z zespołem. Będzie to też elegancki pokój, w którym będziesz mógł podejmować klientów. W MIL-System znajdziesz meble konferencyjne wysokiej jakości, które zaimponują, zarówno Twoim pracownikom, jak i gościom z zewnątrz.
 
 

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również