Jak przygotować idealną przerwę kawową?

Jak przygotować idealną przerwę kawową?

3 grudnia 2019

Przerwa kawowa to konieczny element każdej konferencji, szkolenia czy sympozjum. Bez niej ciężko wyobrazić sobie jakikolwiek firmowy event. Służy ona nie tylko zregenerowaniu sił i skosztowaniu poczęstunku, ale pozwala również na wymianę myśli między uczestnikami, zdobycie zawodowych kontaktów czy nawiązaniu intratnych współprac. Jak zatem przygotować ten niewielki, chodź niezbędny element wydarzenia? O tym w dzisiejszym artykule.

Przerwa kawowa – zalety

Wiele konferencji i szkoleń to wydarzenia minimum kilkugodzinne, a często całodzienne. W ich trakcie uczestnicy mają prawo poczuć się znużeni, choćby temat wystąpień był najciekawszy na świecie. Po kilku godzinach na krześle konferencyjnym nasz organizm po prostu potrzebuje wstać, rozprostować nogi czy przewietrzyć się. Po to właśnie są przerwy kawowe. W ich trakcie uczestnicy wydarzenia mogą wyjść na zewnątrz. Mają również okazję skosztować pysznej kawy, która doda im energii, a także posilić się przygotowanym cateringiem. W obecnych czasach na stołach cateringowych znajdziemy zdecydowanie więcej niż nieśmiertelne ciasteczka. Wielu organizatorów sięga po usługi profesjonalnych firm cateringowych przygotowujące atrakcyjne menu, które nie tylko pysznie smakuje, ale również jest wygodne w konsumpcji.

Ponadto przerwy kawowe to także świetny pretekst, by nawiązać kontakt z innymi uczestnikami imprezy, wymienić swoje spostrzeżenia co do tematów poruszanych podczas prelekcji, a także poszerzyć nasze sieci zawodowe.

Jak przygotować przestrzeń?

Organizując przerwę kawową, warto wziąć pod uwagę nie tylko rodzaje serwowanych napojów i przekąsek, ale również aranżację przestrzeni. Powinna ona sprzyjać wygodnej konsumpcji, a jednocześnie wspierać kontakt między uczestnikami.

Warto więc zadbać o odpowiednie ustawienie stołów cateringowych, na których zaserwujemy kawę, herbatę, ciasta i inne przekąski. Trzeba pamiętać, by ich ilość była adekwatna do ilości gości, by Ci mogli swobodnie wybrać z nich to, czego chcieliby skosztować.

Dobrym pomysłem będzie również rozstawienie stolików kawiarnianych, przy których goście będą mogli w spokoju wypić kawę czy inny napój i porozmawiać z pozostałymi uczestnikami wydarzenia. Do wyboru mamy formy stojące lub siedzące. Wersje stojące mogą okazać się bardziej praktyczne, gdyż goście, którzy i tak będą zmuszeni do wielogodzinnego siedzenia podczas konferencji, pewnie z przyjemnością postoją w przerwach między kolejnymi wystąpieniami.

Na stronie MIL-System znajdziecie szeroki wybór mebli bankietowych, które doskonale sprawdzą się podczas każdej przerwy kawowej.  Z nami zaaranżujecie przestrzeń zgodnie z Waszymi oczekiwaniami i możliwościami finansowymi. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Autor

Milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również