Jak udekorować salę weselną?

Jak udekorować salę weselną?

14 września 2017

Sala weselna i jej aranżacja to jeden z ważniejszych elementów każdego wesela, który warto zaplanować odpowiednio wcześniej. Co prawda samej dekoracji dokonujemy w dzień wydarzenia, ewentualnie przeddzień, jeśli ozdoby są wymagające, jednak sam pomysł i jego przygotowanie wymagają czasu. Dziś podpowiadamy, na co warto najbardziej zwrócić uwagę, dekorując salę.

Motyw przewodni

Jeszcze zanim rozpoczniemy przygotowania do ślubu i wesela, trzeba zdecydować się na konkretny motyw przewodni. To pod niego bowiem będą przystosowane wszystkie poszczególne elementy, od zaproszeń, przez wybór auta, po dekorację kościoła i sali weselnej właśnie.
Tematem przewodnim może być właściwie wszystko. Warto postawić na aspekty, które łączą przyszłych małżonków i są dla obojga podobnie ważne np. wspólne pasje, ulubione filmy czy muzyka. Tak spersonalizowane przyjęcie z pewnością będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Kwiaty

Żadne wesele nie może obejść się bez kwiatów. Zazwyczaj dekoruje się nimi stoły bankietowe oraz auto, którym będzie jechała para młoda. Ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na jeden rodzaj kwiatów, którym przystroimy zarówno kościół jak i salę, a także wspólne akcenty zostaną umieszczone w bukiecie panny młodej i stroiku do garnitur u pana młodego. Pamiętajmy, że najlepiej postawić na kwiaty żywe, gdyż zawsze lepiej się prezentują, i sezonowe, co zmniejszy koszty.

Stoły

Dekoracja stołów musi być przemyślana. Pamiętajmy, że będą służyć przede wszystkim do spożywania posiłków i rozmów, więc ich odpowiednia aranżacja powinna być nienachalnym dodatkiem.
Bez względu na to czy decydujemy się na stoły okrągłe czy prostokątne, na ich środku powinien znaleźć się bukiet kwiatów, najlepiej w długim wąskim wazonie niezajmującym zbyt wiele miejsca. Można wrzucić do niego ozdobne szklane kulki albo kryształki, które doskonale komponują się z kwiatami.
Dobrym wyborem będą również świece, ale w ich przypadku także należy zachować umiar. Gdy na stole nie ma zbyt wiele miejsca, decydujemy się na świece podłużne. W przypadku większej przestrzeni możemy sięgnąć po świece w ozdobnych szklanych naczyniach.

Ściany i sufit

Ściany i sufit są to najbardziej problematyczne miejsca dekoracyjne w sali bankietowej, ale i na nie mamy sposób. Można wykorzystać duże kawałki efektownego materiału w celu stworzenia na suficie baldachimu zwisającego nad stołami. Nie dość, że będzie pięknie wyglądał to dodatkowo obniży sufit i uczyni salę bardziej przytulną.
Ciekawym atrybutem są również wstęgi, które doskonale ozdobią filary, balustrady, poręcze czy krzesła bankietowe.
Tradycyjnym już rozwiązaniem, choć wciąż efektownym są balony, zazwyczaj w kolorze białym urozmaicone barwą przewodnią wesela. Idealnie udekorują ściany sali weselnej, można je również przymocować do auta.

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również