Jaki obrus w restauracji hotelowej?

Jaki obrus w restauracji hotelowej?

23 stycznia 2019

Obrus wiele mówi o restauracji. Możemy z niego bardzo dużo odczytać. Jego fason sprawi, że klienci zorientują się, czy w danym obiekcie stawia się na tradycję, czy może raczej szuka nowoczesnych rozwiązań. By mieć pewność, że zostaniemy dobrze odebrani przez naszych gości, a nasze tekstylia będą charakteryzować się wysoką jakością, musimy wziąć pod uwagę kilka niezbędnych kwestii.

Estetyczna zgodność

W pierwszej kolejności musimy rozważyć kwestie wizualne. To dzięki obrusom tworzy się w restauracji specyficzny klimat. Zadbajmy, by wywierał on na gościach jak najlepsze wrażenie. Dopasowując formę obrusu do konwencji otoczenia, do krzeseł bankietowych, stołów, a także stylistyki ścian i podłóg, będziemy mogli uzyskać spójną kompozycję, która z pewnością zostanie doceniona. Zatem powinniśmy porzucić eklektyczne zamiary i spojrzeć na wszystko syntetycznie. Niech każdy element, a więc także i obrus, stanie się częścią większej wizji.

Wytrzymałość jest w cenie

Restauracja jest specyficznym miejscem. Duża rotacja gości, organizowanie przyjęć, bankietów, imprez tematycznych – to wszystko sprawia, że jest ciągle eksploatowany i narażony na zabrudzenie, a także na uszkodzenie. Dlatego przed zakupem obrusu do swojej restauracji zwróć uwagę na jego skład. Sprawdź, czy materiał jest plamoodporny i czy trzeba go uprzednio przed praniem wygotowywać. Zadbaj także o to, by obrus dobrze się prasował, a także, by jego kurczliwość była niska (w granicach 3-4%). W ten sposób unikniesz przykrych niespodzianek. Po wypraniu nie będziesz musiał się martwić, co zrobić z obrusem, który nagle zmniejszył się o połowę.

Warto zapamiętać, że odporność obrusu wpływa na jakość utrzymania stołów. Dzięki nim unikniemy ryzyka zarysowania powierzchni blatu czy odparzenia na nich kształtu, kiedy postawimy na nich naczynia z gorąca potrawą w środku.

Elastyczne obrusy

Restauratorzy i właściciele kawiarni często sięgają po obrusy wykonane z elastycznych materiałów. Wybór tego rodzaju rozciągliwych włókien gwarantuje dopasowanie się obrusu do kształtu mebla. Nie będziemy musieli martwić się zmarszczkami, które pojawiają się na innych typach tkanin. Gwarantuje to także większe bezpieczeństwo dla gości restauracji. Brak możliwości przesunięcia materiału to mniejsze ryzyko potrącenia rzeczy, które znajdują się na stole.

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również