Łóżka hotelowe – jak wybrać?

Łóżka hotelowe – jak wybrać?

22 października 2019

Łóżko to centralny punkt każdego pokoju hotelowego. Jego jakość potrafi zadecydować o zadowoleniu gości z pobytu w naszym obiekcie. Nie warto więc oszczędzać na tym podstawowym meblu hotelowym. Czym jednak kierować się przy wyborze łóżka hotelowego? O tym dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Po pierwsze, wygoda

Dobre łóżko hotelowe jest przede wszystkim wygodne. Goście bowiem, bez względu na to czy przyjeżdżają do obiektu w celach służbowych czy turystycznych, chcą się porządnie wyspać. Od tego będzie zależało ich samopoczucie na drugi dzień oraz poziom energii zarówno podczas biznesowych spotkań, jak i zwiedzania miasta.

Wybierając więc ten najważniejszy mebel do pokoi, warto postawić na wysokiej jakości materace. Pamiętaj, że im bardziej luksusowy ośrodek, tym materace łóżek również powinny być odpowiednio wyższej jakości. Jeśli posiadamy hotel 4- lub 5-gwiazdkowy, postawmy na materace z naturalnych materiałów, które zapewnią gościom dodatkowy komfort, zadbają o prawidłową cyrkulację powietrza i będą działać antyalergicznie. Także konstrukcja materaca powinna być na najwyższym poziomie, by wspierać prawidłowe ułożenie kręgosłupa oraz nocną regenerację ciała.

Jeśli natomiast szukamy łóżek i materacy do bardziej budżetowych obiektów hotelowych, możemy sięgnąć po tańsze wersje. Miejmy jednak na uwadze, by wybrać sprawdzonych i doświadczonych producentów mebli hotelowych, którzy nawet w przypadku tańszych produktów dbają o jakość ich wykonania.

Po drugie, design

Kolejny element, który warto wziąć pod rozwagę to design łóżka. Powinno ono przede wszystkim współgrać z pozostałym wyposażeniem pokoju hotelowego oraz całego obiektu. Jeśli stawiamy na aranżacje w stylu vintage, takie także powinny być łóżka. Z kolei obiekty nowoczesne powinny sięgnąć po minimalistyczne łóżka, które będą stanowić dopełnienie całego wystroju hotelowych wnętrz.

Po trzecie, wielkość

Meblując pokój hotelowy, trzeba mieć na uwadze ilość osób, która będzie w nim przebywać. Większość pomieszczeń w hotelach, to pokoje dwuosobowe. Każdy obiekt posiada natomiast przynajmniej kilka większych pokoi np. 3- i 4-osobowych, a te o wyższym standardzie dysponują również apartamentami, gdzie może nocować nawet do 6 czy 8 osób. Bez względu jednak na to, iluosobowy będzie pokój, trzeba też podjąć decyzję, czy wybieramy łóżka typu King-Size, czyli tzw. małżeńskie, czy łóżka pojedyncze. Warto podkreślić, że najlepszym rozwiązaniem będzie równy podział na pokoje dla par z dużym łożem oraz pozostałe z dwoma łóżkami pojedynczymi.

Podsumowując, wybierając łóżko do pokoju hotelowego, należy wziąć pod uwagę trzy najważniejsze aspekty, czyli wygodę, design oraz wielkość mebla. Dostosowanie tych parametrów zależy od rodzaju obiektu hotelowego, typu jego oferty oraz budżetu przeznaczonego na umeblowanie pokoi. Po analizie tych wszystkich kwestii z pewnością wybierzesz najlepsze łóżka do Twojego hotelu.

Autor

Milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również