Minibary hotelowe – dlaczego warto?

Minibary hotelowe – dlaczego warto?

5 marca 2020

Minibary hotelowe to nieodzowne wyposażenie pokojów w wielu obiektach. Dzięki nim goście mają bezpośredni dostęp do ulubionych napojów i przekąsek bez konieczności angażowania obsługi hotelowej. Dodatkowo, ustawiając minibar hotelowy w pokoju, stwarzamy w nim atmosferę gościnności i luksusu. Tylko lepszej jakości hotele oferują tego typu rozwiązania. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w minibar w hotelu? O tym w dzisiejszym artykule.

minibar hotelowy

 

Historia minibarów hotelowych sięga lat 50. ubiegłego wieku, kiedy to w amerykańskich hotelach zaczęto wstawiać szafki z napojami, by goście mogli się orzeźwić po przyjeździe. Z czasem szafki zastąpiono lodówkami, a ich wnętrza wypełniły się nie tylko wodą i sokami, ale też trunkami alkoholowymi. Im wyższy standard hotelu, tym lepsze alkohole można znaleźć w minibarze hotelowym.

Obok napojów alkoholowych i bezalkoholowych w minibarach znajdziemy również ulubione przekąski takie jak orzeszki, chipsy czy słodycze. Obecnie wnętrze tych podręcznych lodówek nieco ewoluowało. Wraz z modą na zdrowe odżywianie, coraz więcej obiektów hotelowych, montując minibar w pokoju hotelowym, wyposaża go w zdrową żywność. Znajdziemy w nim zatem jednodniowe soki warzywno-owocowe, różnego rodzaju wody, herbaty, a także zdrowe owocowe chipsy czy warzywa pokrojone w słupki.

Minibary hotelowe – zalety

Mimo niezaprzeczalnych zalet minibarów nie wszystkie hotele oraz inne obiekty noclegowe decydują się na ich zakup. A okazuje się przecież, że tego typu wyposażenie w pokoju to czysty zysk. Podręczny minibar hotelowy oferuje przekąski napoje w znacznie wyższych cenach, mimo to goście chętnie po nie sięgają, ze względu na wygodę i brak konieczności angażowania obsługi hotelowej.

Poza tym zawartość minibarów właściwie sprzedaje się sama. Nikogo nie trzeba do niej zachęcać i wystarczy, że obsługa hotelowa będzie codziennie dokładać nowy asortyment.

O instalacji minibarów w pokojach hotelowych należy również pomyśleć w długofalowej perspektywie. Okazuje się bowiem, że goście cenią sobie bezpośredni dostęp do ulubionych napojów oraz możliwość samodzielnego przygotowania sobie wieczornego drinka, nie angażując do tego nikogo. W ostatecznym rozrachunku, jeżeli hotel posiada minibar, to goście są bardziej zadowoleni z pobytu, co zwiększa prawdopodobieństwo ich rychłego powrotu.

Jeśli również zastanawiacie się nad zakupem minibarów do Waszego obiektu hotelowego, nie wahajcie się dłużej. Ta inwestycja z pewnością Wam się zwróci. W MIL-System znajdziecie atrakcyjne minibary hotelowe o dużej pojemności i atrakcyjnym designie. Sprawdzą się idealnie w każdym obiekcie.

Autor

Milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również