Modna kawiarnia – pomysły na wystrój

Modna kawiarnia – pomysły na wystrój

3 lipca 2017

Modne knajpy i kawiarnie powstają jak grzyby po deszczu. Stajemy się coraz bardziej wymagający i dostrzegają to restauratorzy. Obrusy na stoły w kratkę, zniszczone menu czy niechlujna toaleta to już przeszłość. Gonimy Europę swoją elegancją, kreatywnością, obsługą Klienta i różnorodnością. Dzisiaj każda kawiarnia ma pomysł na siebie. Również ten wizualny. Kawiarnie stają się otwarte na wiele specjalizacji. Aby utrzymać się na tym wymagającym rynku, jedna specjalizacja nie wystarczy. Właśnie dlatego w kawiarniach możemy znaleźć specjalne krzesła czy stoły na imprezy okolicznościowe. Organizowane są chrzty, urodziny, a nawet skromne przyjęcia weselne. W dzisiejszych czasach „uniwersalność” to słowo-klucz.

Zaskoczyć. To zadanie, które spędza sen z powiek wielu właścicielom kawiarni czy restauracji. Aby osiągnąć aranżacyjny sukces, potrzeba połączyć takie elementy jak: oświetlenie, meble oraz odpowiednia akustyka. To właśnie one przyciągają do odwiedzenia nowego miejsca, oczywiście do spółki z działaniami marketingowymi, dobrymi cenami i atrakcyjnym menu.

Trzeba nie lada pomysłowości i kreatywności, żeby stworzyć miejsce, które zachęci wymagających kawoszy i ciastożerców. Przede wszystkim potrzebna jest jedna koncepcja. Można postawić na styl retro, klasyczny, nowoczesny, ekologiczny (ostatnio bardzo modny) czy domowy. Aby wykonać pierwszy krok niezbędne będzie określenia oczekiwanej grupy odbiorców. Wtedy wczuwamy się w nową rolę i zaczynamy patrzeć innymi oczami na wszystkie elementy aranżacyjne. Musimy czuć się dobrze we własnej kawiarni.

Design designem, ale nie można również zapomnieć również o funkcjonalności i wygodzie. Nawet najpiękniejsze krzesło może być utrapieniem, jeśli 15 minut próbujemy wygodnie usiąść i cała operacja kończy się fiaskiem. Wniosek: można eksperymentować, ale z głową. I z wygodą. I z dbałością o kręgosłup (będzie nam w życiu jeszcze potrzebny). I z myślą o naszych Klientach, którzy mają spędzać tutaj sporo wolnego czasu. A na niewygodnym krześle będzie to trudne.

Coraz popularniejsze jest styl minimalistyczny, a więc wszechpanująca biel i czerń. Aranżacyjna szachownica, która nie jest wcale prosta w realizacji. Należy odpowiednio dopasować wysokość krzeseł i stołów, dbając o odległości. Biel bardzo dobrze współgra wtedy ze szklanymi stolikami kawowymi, a nawet metalowymi elementami. Przestrzeń, wszędzie przestrzeń.

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również