Mównica na sali konferencyjnej. Konieczność czy zbędny luksus?

Mównica na sali konferencyjnej. Konieczność czy zbędny luksus?

11 lipca 2017

Wyposażenie sali konferencyjnej – jak już zdążyliśmy wiele razy wspomnieć – to nie lada wyzwanie, chociaż mogłoby się wydawać, że nie ma nic trudnego w zainstalowaniu ekranu projekcyjnego czy poustawianiu mebli konferencyjnych. Nic bardziej mylnego. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele pracy trzeba włożyć, aby po zakończonej konferencji uczestnicy jednogłośnie mówili „rewelacja, musimy to jeszcze wrócić!”. Poza wspomnianymi elementami, bardzo istotne jest również dopasowanie odpowiedniego oświetlenia czy nagłośnienia.

Skoro już przy nagłośnieniu jesteśmy, to wbrew pozorom, mównice konferencyjne to jeden z tych elementów, bez których całe przedsięwzięcie nie ma racji bytu. Oczywiście mówimy o eleganckim wydarzeniu, którego ranga jest na odpowiednim poziomie.

W zależności od stylistyki wnętrza, mamy do wyboru modele: drewniane, metalowe czy wykonane z PCV. Pełnią one funkcję zarówno designerskiego mebla (ozdoba wnętrza), jak i funkcjonalnego elementu, który okazuje się bardzo przydatny podczas wystąpienia na konferencji, zebraniu, szkoleniu czy wykładzie. Można bez problemu schować niezbędne dokumenty pomocnicze do specjalnych półek. Niektóre modele wyposażone są nawet w specjalny, wysuwany pulpit oraz kółka, dzięki czemu sala staje się bardziej uniwersalna. Można dopasować sprzęt do własnych potrzeb.

Mównica – pomimo praktycznego aspektu – jest przede wszystkim eleganckim i stabilnym meblem, który zwraca na siebie uwagę, zatem uczestnicy mogą bardziej skoncentrować się na przemawiającym. Z racji przeznaczenia jest także często bohaterką wielu wydarzeń, głównie posiedzeń sejmu, kiedy to posłowie blokują mównicę. Dlatego powinna być wykonana z materiałów najlepszej jakości, aby przetrwać nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Co zatem powinna zawierać mównica, aby w 100% spełniać swoje zadanie? Przede wszystkim mikrofon, lampkę (jeśli oświetlenie ogólne jest niewystarczające lub czcionka w dokumentach jest zbyt mała). Przemawiający bardzo często korzysta z dodatkowych pomocy, więc zadbajmy – poprzez zamontowanie półek – żeby podczas wystąpienia miał należyty komfort.

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również