Restauracja hotelowa

Restauracja hotelowa

22 października 2018

Meble bankietowe i cateringowe w Twojej restauracji

To ważny punkt naszego biznesu. Może znacząco podnieść ocenę hotelu wśród gości, a jeżeli będzie naprawdę dobra jakościowo, być może i przyciągnąć potencjalnych klientów z zewnątrz. Jak zadbać o odpowiedni wystrój i co zrobić, żeby odwiedzający czerpali przyjemność z przebywania w hotelowej restauracji?

Inne zasady

Potencjalnie jesteśmy w lepszej sytuacji, niż restauratorzy, którzy nie mają bazy klientów. Naszym atutem są bowiem goście hotelowi, którzy na pewno chętnie będą odwiedzać hotelową restaurację podającą smaczne posiłki. Nie musimy więc starać się na początku o klientów z zewnątrz, możemy starać się zaspokoić potrzeby gości. Jeżeli nasz hotel jest niewielki, warto zaplanować prowadzenie restauracji tak, by zapewniała ona gościom podstawy: pożywne i smaczne śniadanie, sycące obiady i kolacje.
Jeżeli w hotelu organizujemy różnego rodzaju konferencje i bankiety, możemy zapewnić na te wydarzenia potrzebny catering. Wtedy należy pamiętać o odpowiednich stołach bankietowych i innych meblach cateringowych, dzięki którym goście będą mieli swobodny dostęp do przekąsek czy dań głównych.
2

Nowi klienci

Jeżeli natomiast chcemy wzbogacić naszą klientelę o gości spoza hotelu, musimy nieco inaczej zaplanować prowadzenie i aranżację restauracji. Mamy tutaj szansę na przełamanie stereotypu, że restauracje hotelowe są drogie, mało wyraziste i podają niesmaczne jedzenie. Możemy zaprojektować restaurację, która będzie wizytówką naszego hotelu. Powinna być wyrazista, tak, żeby potencjalni klienci mogli kojarzyć ją jako osobny punkt gastronomiczny na mapie okolicy. Podstawą oczywiście jest dobra kuchnia i zdolni kucharze – bez tego żadna restauracja nie stanie się częstym miejscem odwiedzin.
Jednak istotna jest też atmosfera i klimat. Możemy zaprojektować miejsce tak, by pasowało do funkcji naszego hotelu. Może chcemy oferować naszej klienteli profesjonalne i nowoczesne miejsce, gdzie zjedzą dobry obiad biznesowy? A może prowadzimy przytulny hotel często odwiedzany przez rodziny, więc równie ciepła i zapraszająca powinna być znajdująca się tam restauracja?
Racjonalna ocena sytuacji i oczekiwań sprawi, że restauracja hotelowa znacznie poprawi jakość i efekty biznesu.

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również