Restauracja w dobrym stylu

Restauracja w dobrym stylu

22 kwietnia 2016

Dobrze wyposażona restauracja to gwarant sukcesu. Jeśli komukolwiek wydaje się, że jedzenie samo się obroni w obskurnym lokalu, jest w błędzie. Szczególnie jeśli ktoś myśli o uzyskaniu choćby jednej gwiazdki Michelin. Jedzenie odgrywa bardzo dużą rolę, jednak sam wygląd restauracji również ma niezwykle istotne znaczenie. Ocenie podlega przecież każdy element układanki zwanej restauracją.

Decydując się na otwarcie restauracji, zwrócić uwagę należy na wszystko. Od sztućców, zastawy, czy serwetek po stoły oraz krzesła. Chyba że planem jest restauracja japońska, gdzie siedzi się na ziemi.

restaurant-939434_960_720Zagospodarowanie przestrzeni lokalu gastronomicznego ma naprawdę duże znaczenie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem do restauracji są krzesła i stoły w eleganckiej formie. Śmiało można stwierdzić, że stół jest niezwykle istotnym elementem wyposażenia restauracji. Co ważniejsze, jego elegancka forma stanowi o prestiżu lokalu.

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni stół? Bardzo ważnym elementem jest noga stołu. Podejmując decyzję o wyborze modelu, należy wejść w buty użytkownika. Niestety, ale stoły, które posiadają cztery nogi, krępują ruchy oraz utrudniają wstawanie od stołu. Stół wyposażony w jedną nogę eliminuje ten problem. Blat to już zupełnie inna sprawa. W tym wypadku oferowane na rynku stoły posiadają różne kształty. Tutaj zależy to od gustu dekoratora oraz właściciela restauracji. Do wyboru mamy okrągłe, kwadratowe i prostokątne blaty. Kolor? W tym wypadku polecamy ciemny lub jasny brąz. Dlaczego? Klasyka sprawdza się zawsze!

Po stołach czas na krzesła. Warto zadbać o to, aby krzesła bankietowe wykorzystywane w restauracji, wykonane były z trwałych materiałów. Świetnie sprawdza się skóra ekologiczna. Kolor? Podobnie, jak w przypadku stołu, warto zdecydować się na klasykę. Dlatego świetnym rozwiązaniem będzie zakup modeli w jednym z dwóch kolorów — ciemnym brązie lub beżu. Warto pamiętać, aby krzesła były funkcjonalne. Możliwość sztaplowania znacznie ułatwi ich przechowywanie podczas sprzątania czy remontu oraz transport.

Idealnie dobrane stoły i krzesła restauracyjne sprawią, iż wnętrze lokalu będzie wyglądało atrakcyjnie i oryginalnie.

Pozdrawiamy, Meblebankietowe.pl

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również