Strefa VIP, Biznes lub Lounge – jak zaaranżować?

Strefa VIP, Biznes lub Lounge – jak zaaranżować?

2 grudnia 2019

Strefy VIP, Biznes i Lounge pojawiają się w wielu miejscach. Możemy je znaleźć w hotelach, restauracjach, klubach nocnych czy podczas organizacji różnorodnych eventów. Ich cechą charakterystyczną jest ograniczona dostępność, wynikająca zazwyczaj z ceny za korzystanie z tego typu miejsca lub przynależność od określonej grupy np. zawodowej. To, co je wyróżnia, to także sposób aranżacji. Tego typu strefy wyposażone są zazwyczaj w luksusowe, wysokiej jakości meble, a także oferują rożnego rodzaju dodatkowe usługi, których nie uświadczymy w pozostałych częściach obiektu. Jak powinna zatem wyglądać aranżacja takiego miejsca, by goście poczuli się naprawdę wyróżnieni? O tym w dzisiejszym artykule.

Strefy VIP, Biznes, Lounge – dlaczego warto?

Tego rodzaju strefy są niezbędne właściwie podczas większości eventów, zwłaszcza tych biznesowych. Zaproszeni goście muszą mieć bowiem odpowiednią przestrzeń, by między prelekcjami czy innymi wystąpieniami wymienić myśli z pozostałymi uczestnikami wydarzenia. Niezbyt wygodnie jest to robić na stojąco. Dlatego organizując event, warto wziąć pod uwagę zaprojektowanie odpowiedniej przestrzeni, do której dostęp będą mieli wybrani uczestnicy i gdzie w dogodnych warunkach będą mogli ze sobą porozmawiać.

Strefę VIP, Biznes, Lounge warto więc zorganizować podczas konferencji, szkoleń czy sympozjów, a także na imprezach targowych czy prestiżowych wydarzeniach biznesowych.

Jak zorganizować strefę VIP, Lounge czy Biznes?

Wszystko zależy od rodzaju wydarzenia oraz potrzeb uczestników. Jeśli założymy, że w tego typu miejscu goście będą odpoczywać między prelekcjami, to do aranżacji przestrzeni wystarczą wysokiej jakości meble hotelowe lub bankietowe. Warto wybrać fotele i stoły powstałe z wysokogatunkowych tworzyw. To podniesie prestiż całego miejsca.

Jeśli natomiast wiemy, że uczestnicy będą potrzebować również przestrzeni do pracy, warto ustawić w takim miejscu biurka oraz krzesła, przy których mogliby popracować.

Warto także zadbać o atrakcyjną przestrzeń cateringową, gdzie zaserwujemy pyszną kawę i herbatę. Dobrym rozwiązaniem, w zależności od charakteru eventu, może być ustawienie lady barowej, gdzie barman będzie serwował wykwintne alkohole.

Pamiętajmy, by mieć na uwadze, że aranżując przestrzeń VIP czy Biznes, powinna ona wyróżniać się na tle tradycyjnych rozwiązań. Stawiajmy na meble wygodne i wysokiej jakości. Kanapy i fotele skórzane z nie będą w tym przypadku przesadą. Także stoły i krzesła powinny być wykonane z dobrej jakości, solidnego drewna. Nie zapomnijmy również o dekoracjach i oświetleniu. Zależy nam przecież na tym, by uczestnicy przebywający w strefie VIP, Lounge czy Biznes czuli się w niej naprawdę wyjątkowo.

Autor

Milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również