Urządzamy gabinet szefa!

Urządzamy gabinet szefa!

29 stycznia 2018

Gabinet szefa w każdej firmie jest najważniejszym pomieszczeniem. To swoiste centrum dowodzenia, w którym podejmowane są najważniejsze decyzje, podpisywane umowy, i w którym odbywają się najistotniejsze rozmowy dla przyszłości danego przedsiębiorstwa. Jak powinien wyglądać pokój dyrektora?

Gabinet dyrektora musi być wielofunkcyjny

Gabinet szefa musi spełniać określone funkcje, a jego przestrzeń wyraźnie je zaznaczać. To pomieszczenie, które służy nie tylko jako miejsce pracy dyrektora, ale także reprezentacyjna przestrzeń do spotkań z gośćmi. Nie wolno zapominać, że w swoim gabinecie dyrektor także odpoczywa. Pokój szefa musi być więc podzielony na strefy: pracy, spotkań i odpoczynku.

Elegancko, lecz nie z przepychem

2
Gabinet szefa wyróżnia się spośród innych pomieszczeń firmy. Miejsce pracy odzwierciedla jego profesjonalizm, rangę, a także buduje wizerunek firmy. Preferowane kolory w gabinecie dyrektora to szarości, berze i brązy. Biurową monotonię warto przełamać jakimś mocniejszym akcentem kolorystycznym, można wypróbować nawet mocnych, agresywnych barw.
3Fragment biura przeznaczony do pracy szefa musi być zaopatrzony w najwyższej jakości meble biurowe. Ich najistotniejszym elementem będzie fotel gabinetowy – ten w niczym nie może przypominać foteli, na których pracują inni pracownicy. Powinien być okazały, wygodny, ergonomiczny i zrobiony z najlepszych materiałów.
Także biurko jest niezwykle istotne. Duże, zrobione z mocnego drewna, ustawione przodem do drzwi – musi od razu zwracać uwagę wchodzących do gabinetu.
Przestrzeń przeznaczona na spotkania z gośćmi ma sprzyjać konwersacjom, a nie rozpraszać. Warto postawić na wygodne krzesła ustawione wokół średniej wielkości biurka. Istotnym elementem tej przestrzeni będzie także miękka sofa oraz stolik kawowy – sprawdzą się szczególnie przy bardziej partnerskich spotkaniach.
Fragmenty biura przeznaczone do spotkań i pracy mogą być połączone. Przestrzeń do odpoczynku powinna być rozdzielona (np. szafą na ubrania), aby dyrektor miał jak największy komfort przebywania w tym miejscu. W prywatnej przestrzeni warto ustawić lodówkę, wygodną sofę, a także biblioteczkę, czy szachownicę.
4

Szef musi pokazać swój charakter

Szef nigdy nie może być anonimowy, zwykły, szary. Jego gabinet powinien odzwierciedlać osobowość, dlatego istotnym elementem wystroju są dodatki. Obrazy, grafiki, zdjęcia, kwiaty, rzeźby – wszystko to doda gabinetowi indywidualnego charakteru. Taki wystrój sprawi, że będzie się tam lepiej pracowało, a goście odwiedzający dyrektora nie będą czuli skrępowania anonimową monotonią biura. Nie należy jednak przesadzać z ilością dodatków. Umiar jest wskazany!

Autor

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również