Wesele. Okrągłe czy prostokątne stoły?

Wesele. Okrągłe czy prostokątne stoły?

23 maja 2017

Wesele. Dla większości najpiękniejszy dzień w całym życiu. To wtedy ślubujemy ukochanej osobie miłość do końca życia. Nic więc dziwnego, chcemy go uroczyście świętować. Stąd tak długie przygotowania i szereg dylematów weselnych. Jednym z nich jest wybór stołów bankietowych. Okrągłe czy – bardziej klasyczne – prostokątne?

Wbrew pozorom układ stołów jest bardzo istotny. Jeśli przebrniemy przez tę „przeszkodę”, możemy zacząć szukać odpowiedniego lokalu, który pozwoli nam wdrożyć nasza wizję w życie. Od razu musimy Was zasmucić – nie ma uniwersalnej rady. Każdy przypadek jest inny. My jednak przedstawimy możliwe opcje, aby ułatwić wybór, który i tak – jak to bywa przy dużych uroczystościach – jest nie lada wyzwaniem.

Stylowo na okrągło

Okrągłe stoły to wymysł zachodniej cywilizacji, która postanowią wprowadzić nieco elegancji i niekonwencjonalnego stylu. Nie wszyscy są zwolennikami nowoczesności przy okazji takich tradycyjnych wydarzeń jak wesele.

Czasy jednak się zmieniają, więc wprowadzamy szereg nowych elementów, próbujemy podejść do sprawy bardziej indywidualnie, uwypuklając własny styl.

idBYktVrHawq8WwtLYuVrE7FhfQuRAZ1

Jest to możliwe jedynie w dwóch przypadkach. Na weselu ma być niewiele osób albo sala jest wyjątkowa duża. Wtedy pole manewru zdecydowanie się zwiększa. Mamy więcej przestrzeni i eksperymentowanie jest dużo przyjemniejsze. Z drugiej jednak strony pojawia się problem… bogactwa. Nie wiemy, na jakie rozwiązanie się zdecydować.

Pamiętajmy, że – oprócz eleganckiej aranżacji – bardzo ważna jest funkcjonalność. Goście mają czuć się komfortowo, więc powinni mieć możliwość swobodnego przemieszczania się po sali.

Jeśli zdecydujemy się na okrągłe stoły, wtedy goście mogą dyskutować w szerszym gronie, niż w przypadku prostokątnego rozwiązania, pod warunkiem, że stoły nie mają zbyt dużej średnicy i odległości będą stosunkowo niewielkie, a widok nie będzie zasłaniany przez kwiaty czy butelki.

Sceptycy takiego układu uważają, że okrągłe stoły uniemożliwiają szerszą integrację, bowiem istnieje ryzyko, że stworzą się grupki. Kolejna sprawa to problem usadzania gości. Trzeba znaleźć same dobrze zgrane ekipy, ale zapewnić im komfort.

Klasyczne prostokąty

Prostokątne stoły to rozwiązanie znane od wielu lat. Nikomu nie trzeba opowiadać o tym układzie, bowiem króluje nie tylko na weselach, ale również przy innych uroczystościach (np. chrzest czy komunia). Można – jeśli zrezygnujemy z okrągłych stołów – pomyśleć, czy lepszym wyjściem z sytuacji będą rzędy czy podkowa. Przy drugiej opcji znika dyskomfort siedzenia do siebie plecami.

StcdMopJl3D0mkUu57wXZ2OhNdMHwJir
Usadzanie gości jest dużo łatwiejsze, ale istotniejsza jest w tym momencie hierarchia. Trzeba zdecydować, kto będzie siedział na samym końcu, a kto bardzo blisko Pary Młodej, która będzie znakomicie wyeksponowana (nawet wbrew swojej woli). Tego typu rozwiązania sprawdzają się przy większej liczbie gości i mniejszej sali.
A Wy którą opcją wybieracie? 🙂

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również