Wigilia firmowa – czy warto?

Wigilia firmowa – czy warto?

18 grudnia 2017

Coraz więcej firm decyduje się na organizację Wigilii firmowej. Jakie są plusy i minusy tego typu imprez?
Wigilię firmową warto organizować, jeśli nasz zespół pracowników jest zgrany i się lubi. Oczywiście nie ma sytuacji idealnych i w każdej grupie wystąpią niekiedy spięcia, jednak jeśli nie wpływają one bardzo negatywnie na atmosferę w pracy – do dzieła! Czas najwyższy rezerwować termin.
2
W wielu firmach pracownicy nie mają zbyt wielu okazji do zżycia i mijają się jedynie na korytarzach firmy. Od Twojego wyczucia zależy, czy tę sytuację zmieni wspólne wyjście, czy też jedynie scementuje krępującą sytuację. Jeśli masz obawy – nic na siłę. Może w przyszłym roku uda się wspólne grudniowe spotkanie?

Delikatne kwestie

Chociaż dominującą religią w Polsce jest katolicyzm, nie masz nigdy 100% pewności, że wśród Twoich pracowników nie będzie osób innego wyznania lub ateistów. To delikatna i osobista sprawa każdego człowieka, dlatego, jeśli zdecydujesz się na organizację Wigilii, warto zrobić to w sposób uniwersalny. Życzenia, jedzenie, opłatek, śpiewanie kolęd wystarczą. Nie musisz zapraszać do wspólnej modlitwy.

Obowiązki szefa

Podczas Wigilii firmowej w dobrym tonie jest złożenie życzeń przez szefa firmy. Warto także zrobić krótkie podsumowanie działań firmy, przywitać nowych pracowników i pogratulować tym, którzy najprężniej pracowali przez cały rok.

Jak zacząć?

To ostatnia chwila, by dokonać rezerwacji miejsca, do którego chcesz zaprosić swoich pracowników. O czym warto pomyśleć wcześniej?
Jeśli czasu jest mało, nie w każdej kwestii musisz radzić się wszystkich pracowników. Wybór lokalu może zależeć od Twoich preferencji. Twoim obowiązkiem jest natomiast zapytanie się, czy wśród zaproszonych osób są wegetarianie, weganie, osoby niejedzące nabiału lub chorujące na celiakię. Na stole cateringowym powinny znaleźć się dania, którymi najedzą się wszyscy.
3

Prezenty, czyli czego oczekują pracownicy

Wybór prezentów może być prawdziwą zagwozdką. Oczywiste jest, że każdy pracownik najbardziej ucieszyłby się z premii, jednak nie każda firma może i chce sobie na to pozwolić. Bardziej indywidualną opcją jest dobranie prezentu do osoby i jej funkcji. To wymaga jednak dobrej znajomości pracowników.

Terminy i stroje

Termin Wigilii firmowej powinien przypadać przed 24.12 i być podany z odpowiednim wyprzedzeniem. Ważne jest także, by do każdego pracownika dotarła informacja o obowiązującym stroju oraz o tym, czy dzielimy się prezentami. Te dwie kwestie są niezwykle istotne, by każdy podczas tego wieczoru czuł się swobodnie.
 

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również