5 rzeczy, na które musicie zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej!

5 rzeczy, na które musicie zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej!

15 maja 2018

W dzisiejszym artykule napiszemy o mniej oczywistych kwestiach, na które musimy zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej. Ominiemy więc kwestie związane z wyborem menu, a napiszemy o tych pytaniach, które w przedślubnym stresie mogą Wam wypaść z głowy
Stoły bankietowe – modele i możliwość rozstawienia
Zdjęcia sal weselnych zawsze przedstawiają je w korzystnym świetle. Wydają się przestronne, jasne i… jak z obrazka! Rzeczywistość rewiduje wiele tych cech. Jednak nawet jeśli dane miejsce nam się podoba – nie zaszkodzi naprawdę uważnie przyjrzeć się wszystkim kwestiom. Jedną z nich jest możliwość rozstawienia stołów bankietowych. Goście muszą mieć miejsce zarówno na wygodne spożywanie posiłku, jak i na tańce. Jeśli nie jesteście pewni, czy miejsca starczy – usiądźcie przy stole i sprawdźcie, czy czujecie się swobodnie, czy nic nie krępuje Waszych ruchów. Zapytajcie także o możliwe modele stołów bankietowych – czy w grę wchodzą wyłącznie tradycyjne prostokątne, czy też właściciel oferuje również modele okrągłe?
2Podłoga taneczna – najistotniejszy detal
Przyszli Państwo Młodzi widząc parkiet taneczny w dobrym stanie, zazwyczaj zaprzestają dalszego „badania” tej kwestii. To błąd – podłoga taneczna powinna bowiem nie tylko wyglądać, ale także spełniać swoje funkcjonalne zadanie. By zminimalizować ryzyko wypadku, sprawdźmy, czy parkiet nie jest zbyt śliski. Może zarezerwujcie czas na próbę pierwszego tańca? ?
3Szatnia, palarnia, toalety, parking – jakość i opłaty
Zajrzyjcie nie tylko na główne miejsce Waszego wesela, ale także na jego obrzeża. Zapytajcie, czy na miejscu jest dostępna szatnia, czy ktoś będzie pilnował ubrań weselników. Niezwykle istotnym elementem, który wpłynie zapewne na odbiór Waszego wesela, są toalety. Zajrzyjcie tam, by ocenić ich stan. Dla wielu gości, szczególnie jeśli wesele odbędzie się w porze zimowej, istotna będzie możliwość skorzystania z palarni – jeśli wiecie, że na Waszej uroczystości będzie wielu palaczy, zainteresujcie się także tą kwestią. Ważną sprawą jest również możliwość skorzystania z parkingu – koniecznie dowiedzcie się, czy miejsca parkingowe są płatne!
Opłaty dla ZAiKS – nie zawsze po stronie właścicieli lub muzyków
Przeczytajcie dokładnie umowę zarówno z właścicielem sali, jak i z muzykami – warto zainteresować się kwestią wykupienia obowiązkowej licencji dla  Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za korzystanie z praw autorskich muzyków, których przeboje towarzyszyły weselnym tańcom.
4
Sytuacja wyjątkowa – czyli agregat na wagę złota
Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wielu sytuacji, które zdarzą się na weselu. Do dwóch najmniej pewnych należą z pewnością: pogoda oraz… prąd. Nie możemy wykluczyć, że w dniu naszego wesela nie nastąpi awaria elektryczności – właściciele lokalu weselnego powinni więc w pobliżu mieć przygotowany agregat.
 

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również