A po ślubie… bankiet!

A po ślubie… bankiet!

14 lutego 2018

Nie każda Para Młoda po ceremonii zaślubin organizuje huczne wesele. Wiele z nich nie chce na początku swojej wspólnej drogi wydawać dużej ilości pieniędzy, inne nie przepadają za wielkimi przyjęciami – niezależnie od powodów, bankiet po ślubie może być równie niezapomnianym przeżyciem, co tradycyjne wesele. Aby tak się stało, musimy wcześnie zacząć organizację przyjęcia i dopiąć wszystko na ostatni guzik.
2

Wybieramy salę

Wybór sali może spędzać narzeczonym sen z powiek. Czym powinni się kierować? Niektórzy wybierają miejsca, mające dla nich szczególne znaczenie. Restauracja, w której się poznali lub spędzili pierwszą randkę? Czemu nie! Warto jednak przewidzieć także to, jak daleko od miejsca zaślubin jest dany lokal. Odległość od kościoła lub urzędu stanu cywilnego będzie miała znaczenie, jeśli wśród gości mamy wiele niezmotoryzowanych osób lub seniorów. Wówczas warto przemyśleć dokładnie sprawę i zapewnić wszystkim uczestnikom przyjęcia spokojny dojazd.
Sala na przyjęcie weselne powinna swoim wystrojem podkreślać radosną atmosferę. Jeśli Para Młoda nie chce tradycyjnych białych ozdób, warto poprosić właścicieli lokalu o odpowiednie kwiaty. Ważne, aby sala była jasna i dobrze oświetlona.
Jako że przyjęcia są zazwyczaj mniejsze od wesel – istotne jest odpowiednie ułożenie stołów bankietowych. Jeśli zaprosiliśmy wyłącznie najbliższą rodzinę i przyjaciół – warto zgromadzić ich przy jednym stole tak, by każdy mógł poczuć się częścią tego wyjątkowego wydarzenia. Stoły bankietowe możemy oddzielić, jeśli gości będzie więcej. Wbrew pozorom, niezwykle ważnym elementem wystroju lokalu są krzesła bankietowe. Chociaż przyjęcia poślubne trwają krócej niż wesela – zapewnijmy naszym gościom komfort. Wybierając salę, sprawdźmy więc materiał, miękkość i kształt krzeseł bankietowych.

Ile dań?

Menu na przyjęciu będzie mniejsze od menu weselnego. Dlatego szczególnie istotne jest wybranie takich pozycji, które zadowolą większość. To oczywiście nie oznacza, że polskie przyjęcie nie odbędzie się bez schabowego i ziemniaków – nie warto jednak na stole kłaść samych owoców morza, gdyż istnieje duża możliwość, że większość jedzenia otrzymamy na wynos… Ilość dań menu zależy od tego, jak długie ma być przyjęcie. Najczęściej Pary Młode wybierają menu składające się z przystawki, dania głównego oraz deseru, jednak wiele dołącza także kolejne dania główne. Coraz częściej, zamiast stołu szwedzkiego, proponowane są karty menu, z których każdy gość może wybrać swoje danie z puli wcześniej przygotowanej przez organizatorów przyjęcia. Dobrym pomysłem jest także zostawienie na szwedzkim stole przystawek i deserów, a pozostawienie do wyboru gościom dania głównego.

Oprawa muzyczna – tak, czy nie?

3
Wybierać na bankiet zespół muzyczny lub DJ’a? Wszystko zależy od Waszego budżetu, a także od planowanego przebiegu imprezy. Brak tradycyjnego wesela nie musi oznaczać przecież braku tańców! Wiele restauracji i innych lokali dysponuje profesjonalnymi podłogami tanecznymi – jeśli nie wyobrażacie sobie zakończenia tego dnia bez wspólnego tańca – wybierzcie lokale, które Wam to umożliwią!
Niezależnie od wybranego lokalu, menu, czy muzyki – najważniejsza podczas tego dnia będzie atmosfera. Zaproście bliskie Wam osoby, które będą cieszyły się w tym pięknym dniu razem z Wami. Ten dzień zorganizujcie tak, jak sobie wymarzyliście. Początek wspólnej drogi powinniście zapamiętać na całe życie!

Autor

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również