Stwórz salę bankietową w stylu mid-century

Stwórz salę bankietową w stylu mid-century

18 października 2018

Meble bankietowe w stylu mid-century

Skandynawski, industrialny, rustykalny, vintage – te style są wciąż na tapecie. Architekci wnętrz, ale także domorośli wielbiciele aranżacji rozpisują się o nich na stronach internetowych, w czasopismach i portalach społecznościowych. Dzięki temu każdy z nas może zinterpretować je na własne realia i stworzyć w oparciu o jego wytyczne salę bankietową. Każdy z pewnością doceni takie niesztampowe podejście do tematu. W tym artykule zajmiemy się stylem nieco mniej eksploatowanym – mid-century modern. Zapraszamy do lektury!

Styl mid-century modern

Tuż po zakończeniu II wojny światowej projektanci wnętrz, postanowili uczynić z obiektów mieszkalnych jeszcze jeden element środowiska naturalnego. Chcieli, by ludzie, oddając się codziennym obowiązkom czy relaksującemu wypoczynkowi, odnosili wrażenie, że stanowią część większego ekosystemu. Z tej idei zrodził się styl mid-century modern. Jeśli chcesz, by i Twoi goście doświadczali tego podczas rautów czy konferencji w Twojej sali, sięgnij po naturalny surowiec i stwórz przestrzeń pełną ekologicznego ładu.

Przestronna funkcjonalność

floor-1531509_1920

Najważniejszą cechą tego stylu jest oczywiście wybór naturalnych materiałów. Dlatego w pomieszczeniach mid-century modern znajdziesz drewno oraz cegłę na ścianach oraz drewniane meble. Ten nurt, podobny w swojej prostocie i funkcjonalności do stylu skandynawskiego, wyróżnia się zamiłowaniem do przestronnych przestrzeni. Otwarte salony i kuchnie z aneksem to jeden ze znaków rozpoznawczych mid-century modern. Jesienne, nieco melancholijne barwy przełamane gdzieniegdzie żywszym kolorem – to króluje wśród geometrycznych kształtów na tapicerkach i tapetach.

Z polskiego podwórka

Chociaż początkowo ten styl był uznawany głównie za dzieło amerykańskich architektów wnętrz, między innymi Charlesa i Ray Eamsów, to na naszym polskim gruncie również mamy kilka nazwisk, którymi możemy się poszczycić. Warto wymienić, chociażby Romana Modzelewskiego, Marię Chomentowską czy Teresę Kruszewską, którzy prężnie tworzyli w okresie PRL-u.

Cena mebli w tym nurcie stylistycznym może być nieco odstraszająca. Jeśli chcemy kupić komodę włoskich projektantów, to będziemy musieli liczyć się z kwotą co najmniej 6000 zł. Jednak możemy pochylić się nad projektami polskimi i czeskimi, a wtedy cena stanie się o wiele bardziej przyjemna, bo plasująca się w okolicach 2000 zł.

Ten styl sprawdza się doskonale nie tylko w prywatnych domach. Inspirując się, nim można zaprojektować wnętrza sal bankietowych, dobrać odpowiednie meble z epoki i sięgnąć po naturalne materiały. Metraż takich pomieszczeń jest szczególnie zachęcający, by dać pole dla wyobraźni w stylu mid-century modern.

Autor

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również