Bezpieczeństwo rzeczy osobistych na wakacjach

Bezpieczeństwo rzeczy osobistych na wakacjach

11 sierpnia 2016

Latem szczególnie często podróżujemy i zwiedzamy różne zakątki świata. Niestety turyści są wyjątkowo narażeni na ataki lokalnych złodziejów. Poruszając się po zatłoczonym mieście, w dodatku w doskonałym nastroju, nietrudno o chwilę nieuwagi, na którą rabusie tylko czekają. Podczas urlopu nasza czujność jest osłabiona, dlatego tak często zwiedzający padają ofiarom kradzieży. Może lepiej zostawić rzeczy w pokoju hotelowym?

Część ludzi nie ma w ogóle zaufania do obsług hotelowej i wszystkie najcenniejsze rzeczy nosi ze sobą. Zwłaszcza, jeśli pokój hotelowy jest sprzątany każdego dnia pod nieobecność gości. Faktem jest, że nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. Z drugiej jednak strony noszenie przy sobie laptopa, tabletu, całej gotówki i wszystkich dokumentów wydaje się być absurdem. W pokojach często znajduje się sejfy hotelowe. Przed pierwszym zamknięciem nadaje się mu własny kod. Jest on wyłącznie do naszej dyspozycji i nie należy go nikomu podawać. W tym miejscu bez przeszkód można zostawić wszystko co najcenniejsze, by nie ryzykować zgubieniem lub kradzieżą drogocennych przedmiotów podczas wędrówki po okolicy lub nieco dalszej, całodniowej wyprawy. Inną możliwością jest też skorzystanie z przechowalni, którą oferują hotele.

Warto podkreślić, że w każdym przypadku, to hotel ponosi odpowiedzialność za skradzione przedmioty. Bez względu na to, czy obrabowany został sejf hotelowy czy też przedmioty zostały oddane na przechowanie obsłudze.

Chcąc dodatkowo podnieść bezpieczeństwo rzeczy osobistych, należy dokładnie zamykać drzwi, a jeśli zamykają się na zatrzask – szczególnie ważne jest, by mieć przy sobie klucz. Dobrym rozwiązaniem jest ponadto trzymanie gotówki w kilku miejscach, by w razie kradzieży nie stracić wszystkiego. Na oku należy mieć również dokumenty tożsamości, gdyż w przypadku ich kradzieży, powrót z zagranicy trzeba będzie poprzedzić odwiedzinami i w polskiej ambasadzie.

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również