Jak przyznaje się gwiazdki hotelom?

Jak przyznaje się gwiazdki hotelom?

8 marca 2019

Podczas planowania podróży, czy to w celach rekreacyjnych, czy biznesowych jednym z najważniejszych punktów na liście, jest wybór odpowiedniego hotelu. Przy podejmowaniu decyzji często kierujemy się standardem danego obiektu, a jego odzwierciedleniem jest liczba przyznanych gwiazdek. W jaki sposób się je przyznaje i czym muszą wyróżniać się hotele, by otrzymać poszczególne gwiazdki? O tym w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Nie wszystkie gwiazdki świecą tak samo

Na wstępie warto zaznaczyć, że nie wszędzie liczba gwiazdek w klasyfikacji hotelarskiej oznacza to samo. Będąc we Włoszech i w Egipcie w hotelu, któremu przyznano taką samo liczbę gwiazdek, możemy doświadczyć innego standardu.

Pierwsza gwiazdka

Pierwsza gwiazdka przyświeca miejscom, które możemy określić jako… ekonomiczne. To dość tanie miejsca, w których chodzi głównie o to, by móc przenocować, a nie korzystać z usług dodatkowych. W pokoju takiego hotelu powinno znaleźć się standardowe wyposażenie jak łóżko, szafa bądź wnęka garderobiana, szafka nocna lub stolik, lustro, krzesła po jednym na każdą osobę, lampka nocna, przynajmniej jedno gniazdko elektryczne oraz umywalka. W takich obiektach łazienka znajduje się często na korytarzu i jest przyporządkowana dla kilku pokoi.

Druga gwiazdka

W hotelach, którym zostały przyznane dwie gwiazdki, łazienki znajdują się najczęściej w pokojach i są wyposażone w ręczniki, mydło, papier toaletowy. Ponadto możemy oczekiwać, że w pokoju znajdzie się telewizor, a w recepcji będziemy mieli możliwość skorzystania z terminala płatniczego.

Trzecia gwiazdka

Trzema gwiazdkami mogą pochwalić się hotele, w których znajduje się restauracja i bezproblemowy dostęp do Wi-Fi. W tego typu hotelach wymaga się od pracowników znacznie więcej. Powinni oni mieć odpowiednie wykształcenie, by móc zapewnić gościom obiektu dobrą obsługę. Ponadto w dodatkowych usługach obiektów trójgwiazdkowych może być oferowane SPA. Czasem te hotele przeznaczają specjalne pomieszczenie na salę konferencyjną i zapełniają ją krzesłami konferencyjnymi, stołami, mównicą oraz sprzętem multimedialnym.

Czwarta gwiazdka

Gdy na miejsce pobytu wybieramy hotel czterogwiazdkowy, możemy spodziewać się wysokich standardów i luksusu. Pokoje w takich miejscach są przestronne, meble hotelowe nowoczesne. W wolnej chwili będziemy mogli oddać się masażom w hotelowym centrum odnowy biologicznej, a po wszystkim udać się do restauracji, by rozkoszować się doskonałym jedzeniem.

Piąta gwiazdka

Piąta gwiazdka to Parnas klasyfikacji hotelarskiej. Trafiają na niego hotele, które mogą poszczycić się nowoczesnym, pięknym i funkcjonalnym budynkiem. Kadra takiego hotelu jest przeszkolona i odpowiednio wykształcona. Hotel oferuje szereg dodatkowych usług, jednak ceny za pobyt w takim obiekcie są zawrotne.

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również