Niesamowite hotele – co kryje się za drzwiami?

Niesamowite hotele – co kryje się za drzwiami?

12 marca 2019

Niektórzy hotelarze podchodzą do swojej pracy jak do kreatywnego wyzwania, które z chęcią podejmują. Chcą, by hotel, do którego zaproszą swoich gości, był wyjątkowy, a pobyt zapadł odwiedzającym w pamięć na całe życie. W dzisiejszym artykule opowiemy o niesamowitych hotelach. Co kryje się za ich drzwiami?

W świecie słodyczy – pokój z czekolady

A co, gdyby tak wszystkie meble hotelowe były z czekolady? Nie, to nie kolejny pomysł Williego Wonki, ale projekt nowojorskich hotelarzy. W Godiva Chocolate Suite znajdziesz pokój w całości skonstruowany z czekolady. Znajdują się tam czekoladowe krzesła, stoły, talerze, a także dzieła sztuki. Wszystko jest wykonane misternie i z dbałością o szczegół niczym rzeźby dłuta starożytnych mistrzów. Spędzenie nawet chwili w tym słodkim lokum będzie prawdziwą gratką dla amatorów czekolady w każdej postaci.

W centrum zapachu wina – pokój w beczce

Jesteś miłośnikiem wina? Z zamkniętymi oczami potrafisz po zapachu i smaku rozpoznać rocznik sączonego napoju? Nie? Nic nie szkodzi, bo na pobyt w hotelu, który jest wykonany z beczek po winie, może pozwolić sobie każdy. W Stavoren w Holandii znajdziesz cztery dwuosobowe pokoje, które są de facto 14500-litrowymi drewnianymi beczkami. Wyposażenie pokoju jest standardowe, jednak atmosfera jest naprawdę wyjątkowa. Z ciekawszych rzeczy warto dodać, że drewno beczek wciąż jest pełne zapachu wina.

Marzenie z dzieciństwa – domek na drzewie

Jako dziecko marzyłeś o tym, by zamieszkać w domku na drzewie z prawdziwego zdarzenia? Wciąż możesz zrealizować dziecięce pragnienie. Wystarczy, że na kierunek wycieczki obierzesz sobie Cabanes Als Arbres w Hiszpanii, The Treehouse Hotel w Indiach czy Baumhaus Hotel w Niemczech. Z dala od cywilizacji, hałasu i problemów – tak może wyglądać Twój wypoczynek w jednym z nadziemnych domostw. Domki zawieszone na drzewach pozwolą Ci poczuć się znów jakbyś miał 10 lat.

We wnętrzach luksusowych kontenerów

Wyobrażasz sobie kontenery, którym przyznano 5 gwiazdek? W Chinach jest to jak najbardziej możliwe. Właśnie tam, ściślej mówiąc w Changzhi, powstał hotel składający się z kontenerów transportowych. Z zewnątrz niczym nie zachwyca, jednakże po przekroczeniu progu kontenera od razu zorientujesz się, dlaczego ten hotel oceniono tak wysoko. Luksusowe wnętrze restauracji, bogate wyposażenie sali konferencyjnej, sale, gdzie można obserwować sztukę parzenia herbaty, ekologiczne rozwiązania – to wszystko sprawia, że hotel Xiang Xiang Pray House odniósł tak duży sukces.

Autor

milsystem

Zostaw komentarz

Newsletter

Polecamy również